خانه » سیاست داخلی ایران » آسمان ریسمان بافی رسانه های دولتی درباره چرایی فرار دولت از مناظره های زنده/ چرا شرایط روحانی در مناظرات تلویزونی نسبت به سال ۹۲ متفاوت است؟

آسمان ریسمان بافی رسانه های دولتی درباره چرایی فرار دولت از مناظره های زنده/ چرا شرایط روحانی در مناظرات تلویزونی نسبت به سال ۹۲ متفاوت است؟

گروه سیاسی – انتخابات : واکنش گسترده مردم و رسانه های مخالف وضع وجود به پخش مناظرات ضبطی در نهایت سبب شد کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات از نظر خود بازگردد و رای به پخش زنده مناظرات بدهد. 

 

به گزارش انتخابات، دلایلی زیادی وجود داشت که نشان دهد مقامات دولتی به دنبال حذف مناظرات انتخاباتی بودند. 

 

عملکرد ضعیف دولت در حوزه های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی و فشار دولتی ها برای سانسور قسمت هایی از مناظرهای انتخاباتی با توجه به تاثیرپذیری مدیران سازمان صدا و سیما از رببس جمهور و مقامات دولتی ، کاهش شدید مخاطبان در صورت ضبطی شدن مناظره ها و از همچنین اظهارات وزیر کشور در دفاع از مناظرات انتخاباتی و پیام های منسوب به مشاور رسانه ای رببس جمهور و برادر وی در حمایت از مناظره های ضبطی که نشاندهنده علاقه و اراده دولت یازدهم برای فرار از مناظره های زنده بود.

 

با این حال واکنش گسترده مردم سبب شد که پخش مناظرات زنده بار دیگر در دستور کار سازمان صدا و سیما قرار بگیرد. 

 

اما در این بین رسانه ها و جناح های مختلف وابسته به دولت پس از رو شدن دست دولت برای پخش ضبطی رسانه ها یکدیگر را متهم به افشا شدن این برنامه ریزی دولتی ها می کنند.

 

در مطلبی که یکی از رسانه های وابسته به دولت در این باره نوشته با انتقاد از وزیر کشور دولت روحانی نوشته است: 

آیا واقعا وزیر کشور می داند و اگاه است که این اقدام و رفتارش، هزینه ای به مراتب بیش از حملاتی که منتقدین می توانند به عملکرد روحانی وارد سازند، به دولت تحمیل کرد؟ پس ایشان بهتر است بداند که با این سخن غیر منتظره، چنان پاس گلی به رقبای روحانی و رفقایشان داده شد که شاید تا پایان انتخاباتی بهانه ای بهتر از این برای تاختن به رببس جمهور پیدا نمی کنند.

 

این سایت خبری وابسته به دولت در حالی رحمانی فضلی را مقصر ضبطی شدن مناظرات می داند که گویا فراموش کرده که وزیر کشور روحانی اقدامی بدون هماهنگی رییس خود انجام نمی دهد و به بیان دیگر این رسانه به جای رحمانی فضلی باید از حسن ورحانی گله و شکایت کند.

 

در بخش دیگر این مطلب آمده است: 

رصد نظرسنجی های روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ نشان می دهد، آرای روحانی پس از مناظره معروف در موضوعات سیاسی، تا چه اندازه جهش داشت و با عنایت به همان درخشش توانست در دور نخست اکثریت مطبق آرا را کسب و راهی پاستور شود. او که در سالهای اخیر همواره نشان داده، چه سخنور قهاری است، چرا باید از رویارویی با دیگر نامزدها هراس داشته باشد؟

 

هر چند این رسانه وابسته به دولت که از حمایت مطبوعاتی و تبلیغاتی نهادها و شرکتهای دولتی و خصولتی برخوردار است ، مدعی است که پخش زنده مناظره ها به نفع حسن روحانی خواهد بود با این حال گویا از وضعیت اقتصادی مردم و خواسته مردم برای تغییر وضع وجود خبر ندارد . علاوه بر این برخلاف تصور حامیان دولت، بعید به نظر میرسد که مردم ایران بار دیگر به شخصی اعتماد کنند که فهمیده اند اغلب شعارهای اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی او یا محقق نشده یا آنکه در جهت مخالف منافعشان بوده است!

 

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است