خانه » سیاست داخلی ایران » عقب نشینی سخنگوی دولت اصلاحات از اظهاراتش در باره اوباما/ آیا رمضان زاده بالاخره بی اساس بودن حرف خود را فهمید؟

عقب نشینی سخنگوی دولت اصلاحات از اظهاراتش در باره اوباما/ آیا رمضان زاده بالاخره بی اساس بودن حرف خود را فهمید؟

گروه سیاسی-انتخابات: جمعه 24 دی 95 اوباما در آخرین روزهای حضورش در کاخ سفید، آخرین ضربه اش را نیز به ایران زد و «وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران»  را تمدید و اعلام کرد ایران  یک تهدید فوق‌العاده و غیر معمول برای امنیت ملی آمریکا است که باید مجموعه‌ای از تحریم‌ها علیه آن ادامه یابد، اما همزمان عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت خاتمی در صفحه اینستاگرامش عکسی از اوباما منتشر کرد و زیر آن نوشت: «رییس جمهوری که از جنسی متفاوت بود، رفت!»

 

به گزارش انتخابات با این وجود این پست واکنش های متفاوتی در صفحه رمضان زاده داشت. به شکلی که کاربران اینستاگرام در پیام های متعددی در ذیل این مطلب، جنس واقعی اوباما را به این چهره اصلاح طلب یادآور شدند. 

 

 

امیرحسین ثابتی نیز در کانال تلگرام خود با اشاره به این مطلب رمضان زاده نوشت:  دعوای ما با این جماعت حتی بر سر ایدئولوژی و مذهب و اعتقادات نیست، بر سر «بدیهیات» و «عقل سیاسی» است. دقیقا می خواهم بدانم اوباما باید چه کار دیگری انجام دهد تا اینها بفهمند اتفاقا دموکرات بدتر از جمهوری خواه بود چون با مذاکره توانست ایران را متوقف کند و تحریم ها را هم سر جایش باقی بگذارد.

 

البته این پست زمان زیادی در صفحه سخنگوی دولت اصلاحات باقی نماند و بعد از مدتی حذف شد. هرچند معلوم نیست که حذف این پست از صفحه شخصی رمضان زاده به خاطر فشار های بزرگان اصلاحات بوده است یا این که بالاخره رمضان زاده متوجه شده بی اساسی حرف خود شده است.

 

اما رمضان زاده تنها شخصیتی نیست که تصور می کند واقعا اوباما با سایر روسای جمهور امریکا متفاوت بوده است. پیش از این شخصیت های متفاوتی از همقطاران رمضان زاده این سخن را مطرح کرده بودند. در اندیشه آنها دوران ریاست جمهوری اوباما زمان مناسبی است که بتوان اختلافات موجود را حل کرد و کار این اندیشه به جایی رسید که حسن روحانی در جایگاه ریاست جمهوری اوباما را فردی «مودب و با هوش» خطاب کرد.

 

 به نظر نمی رسد قضاوت در باره شخصیت اوباما، با کارنامه ای که از خود در مقام ریاست جمهوری امریکا برجای گذاشته است کار چندان مشکلی باشد. وقتی که نتیجه اعتماد به وعده های اوباما در برجام «اشتباه کردم» ظریف باشد و آخرین یادگاری اوباما برای ایران چیزی جز تمدید «وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران» نباشد چگونه امکان دارد که یک فرد آنهم با سابقه حضور در مناصب سیاسی، هنوز هم معتقد باشد که اوباما با سایر روسای جمهور امریکا تفاوت داشته است. البته اگر منظور از تفاوت، شیوه متفاوت اوباما در مقابله با جمهوری اسلامی باشد حرفی است درست. اما هنگامی که در نظر این جریان  اوباما فردی مودب و باهوش باشد به نظر نمی رسد که  این بار تفاوت رببس جمهور پیشین امریکا در شیوه دشمنی را هم درک کرده باشند. 

 

به هر حال رمضان زاده تصمیم گرفته است که مطلب خود در باره  اوباما را از صفحه خود حذف کند. هرچند که معلوم نیست آیا واقعا این اقدام ناشی از درک درست از شخصیت حقیقی اوباما است یا فشار های سیاسی بزرگان اصلاحات.

 

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است