خانه » سیاست داخلی ایران » توحش و بی تجربگی چگونه آل سعود را به کام مرگ می کشاند/ از بی تدبیری در فاجعه منا و کشتار مخالفان سیاسی تا شکست های خارجی در سوریه، یمن و بحرین

توحش و بی تجربگی چگونه آل سعود را به کام مرگ می کشاند/ از بی تدبیری در فاجعه منا و کشتار مخالفان سیاسی تا شکست های خارجی در سوریه، یمن و بحرین

گروه بین الملل – انتخابات؛ درست یک سال پیش در دوازدهم دی ماه 1394 بود که حکم اعدام48 تن از مخالفان رژیم آل سعود توسط جلاد سعودی اجرا شد و شیخ نمر باقرالنمر صدای رسای مظلومان عربستان با قساوت تمام به وسیله شمشیر گردن زده شد.

 

به گزارش انتخابات، اتهام وارده به این شیخ انقلابی، تروریسم و تفرقه افکنی بیان شده بود! اما هیچ گاه شیخ شهید دست به سلاح نبرده و به مقابله مسلحانه با رژیم نپرداخته  و حتی مردم را به آن دعوت نکرده بود.

 

 اتهام را کسی به شیخ وارد کرده بود که خودش در اقصی نقاط جهان نقش پدری را برای تروریست های تکفیری بازی کرده و با حمایت های بی دریغ خود باعث کشته شدن بسیاری از زنان و کودکان و مردان مسلمان در منطقه شده است و در مقابل به دوستی و حمایت از کسانی پرداخته که دستشان به خون میلیون ها مسلمان در عراق و سوریه و فلسطین و بحرین و نیجریه آلوده است!!

 

رژیم آل سعود در حالی به این عمل غیرعقلانی دست زد که بحران های داخلی و منطقه او را در سردرگمی فرو برده بود.

 

به اعتقاد کارشناسان با فوت ملک عبدالله و حاکمیت طیف جدیدی از شیوخ بی تجربه سعودی نشان داده شد که عقلانیت در سیاست داخلی و سیاست خارجی این کشور رنگ باخته  و خوی توحش و وهابیت افراطی در دستگاه حاکم بر این کشور نمود پیدا کرد است.

 

واکنش رهبر انقلاب به شهادت شیخ نمر

 

رهبرمعظم انقلاب نیز فردای اعدام شیخ انقلابی عربستان ضمن محکوم کردن این جنایت و همچنین جنایت های این حکومت در بحرین و یمن فرمودند: «بدون تردید خون به ناحق ریخته‌‌ی این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاست‌مداران سعودی را خواهد گرفت.»

 

ایشان همچنین با انتقاد شدید از سکوت مدعیان آزادی، دموکراسی و حقوق بشر و حمایت آنان از رژیم سعودی که خون بی‌گناه را تنها به خاطر انتقاد و اعتراض به زمین‌ می‌ریزد، تأکید کردند: «جهان اسلام و همه‌ی دنیا باید نسبت به این قضیه احساس مسئولیت کنند.»

 

پایان عبدالله و شروع توحش بیش از پیش

 

با مرگ عبدالله، پادشاه سابق عربستان سعودی در بهمن ماه سال ۹۳ تغییر در سیاست خارجی به وضوع قابل مشاهده است.

 

اختلافات داخلی که باعث شد ملک سلمان پادشاه آلزایمری و جدید سعودی ولیعهد و افراد جدیدی را در اطراف خود بگمارد تزلزل در بدنه کشور و اختلافات بین حاکمیت و مردم را عمیق تر کرد.

 

حمله به همسایه جنوبی

 

در فرودین سال ۹۴ حکومت گران جدیدی که تازه بر مسند قدرت نشستند با برنامه ریزی علیه همسایه جنوبی خود به یمن حمله کرده و شروع منطقه جدیدی از کشتار را رقم زدند که تا امروز ادامه دارد و در این مدت هزاران نفر از مردم بی گناه یمن به جرم داشتن عقاید انقلابی و همسویی با ایران و محور مقاومت زیر گلوله باران دشمن قرار گرفتند.

 

 

نکته جالب توجه اینجاست که جمهوری اسلامی ایران با این بهانه که شاید به بمب اتم دست پیدا کند توسط نهادهای بین المللی تحت تحریم های یک جانبه آمریکایی ها و تحریم های چندجانبه شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است اما رژیم سعودی با کارنامه سیاه ۹دهه حکومت سرکوب گر و خونریز که همه گروه های تروریستی دنیا را حمایت و ایجاد کرده است در پنل های حقوق بشری سازمان ملل مسئولیت میگیرد و اینگونه جای متهم و قاضی عوض میشود!

 

رهبر معظم انقلاب نیز در این مورد فرمودند: «ما با سعودی‌ها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم اما همیشه می‌گفتیم که آن‌ها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می‌دهند، اما چند جوان بی‌تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه‌ی توحش را بر جنبه‌ی متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند که این کار قطعاً به ضررشان تمام خواهد شد.»

 

فاجعه سقوط جرثقیل و کشتار منا

 

در مهر ماه سال ۹۴ و در ایام مبارک حج حادثه سقوط جرثقیل و فاجعه منا اتفاق افتاد که در آن بیش از ۷۰۰۰هزار نفر از مسلمانان دنیا به کام مرگ کشیده شدند اما متاسفانه نه از جانب مسئولین دولتی در کشورمان و نه از کشورهای دیگر صدای درخور توجهی منعکش نشد.

 

 

تاجاییکه مقام معظم رهبری موضع انفعالی دولت در قبال این فاجعه عظیم را جبران کرده و با تهدید رژیم سعودی عقب نشینی واضح مقامات آن کشور مشاهده شد و نه تنها حکومت عربستان پیام تسلیت برای جمهوری اسلامی ایران فرستاد که اجساد مطهر شهدای کشورمان نیز عزتمندانه وارد کشور شد.

 

این در حالی است که هیچ یک از شهدای کشورهای دیگر به وطن خود بازنگشتند و در گورهای دست جمعی در خاک عربستان دفن شدند.

 

ناظران سیاسی معتقدند آنچه باعث شد تا رویکرد عربستان سعودی در قبال شهدای ایرانی تغییر کند موضع انقلابی رهبر انقلاب بوده است چرا که پیش از این با نگاه دولت روحانی و برخوردهای مستاصل گونه آنها در زانو زدن جلوی امیرقطر حتی وزرای دولت  اجازه وارد شدن به خاک این کشور صادر نمی کردند.

 

در این مورد نیز نهادهای بین المللی و مدعی حقوق انسانی در قبال این کشتار وسیع سکوت کرده و حتی کوچکترین برخوردی با این بی تدبیری و بی کفایتی حاکمان طایفه ای و جوان سعودی نکردند.

 

حمایت از دیکتاتور بحرین در مقابل خواسته های مردمی

 

در موضع اعتراضات مردمی بحرین برای بدست آوردن حداقل حقوق سیاسی خود رژیم آل سعود با حمایت های همه جانبه از آل خلیفه دست خود را به خون مسلمانان و شیعیان بحرینی آلوده نمود.

 

سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

 

اما آنچه امروز در صحنه بین المللی رخ میدهد در راستای محور مقاومت و مجاهدت ها و خون های به ناحق ریخته شده شهدای اسلام ناب می باشد.

 

در سوریه که سال ها بود عربستان درصدد ساقط کردن نظام مردمی آن بود با مقاومت مردم و ارتش سوریه حلب آزاد شده و رسوایی آن به حامیان سعودی و صهیونیستی آن ماند.

 

در عراق که مرز وسیعی با عربستان دارد هم پیمانان جمهوری اسلامی ایران حکومت میکنند و در یمن به عنوان حیات خلوت عربستان صدای انقلاب اسلامی شنیده میشود.

 

مردم بحرین نیز در راستای همین خط انقلابی در حرکت هستند و سعودیها را که با اختلافات بین شاهزادگان و شکاف اجتماعی بین جامعه آنها وبحران اقتصادی دست و پنجه نرم میکند دچار عصبانیت بیش از پیش کرده است.

 

تمام موارد ذکر شده با فاکتور گیری از جنایات عربستان در کشورهای دیگری چون نیجریه و سرکوب شیعیان این کشور و خرج های میلیاردی وهابی های سعودی جهت گسترش اندیشه های وهابی و تکفیری گفته شده است.

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است