خانه » سیاست داخلی ایران » حذف بودجه نهادهای انقلابی کشور با فشار نمایندگان حامی دولت/ سناریوی دوقطبی‌سازی فرهنگی در کشور با اهداف انتخاباتی کلید خورد

حذف بودجه نهادهای انقلابی کشور با فشار نمایندگان حامی دولت/ سناریوی دوقطبی‌سازی فرهنگی در کشور با اهداف انتخاباتی کلید خورد

گروه سیاسی – انتخابات؛ حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مصاحبه با انتخابات با اشاره به عدم افزایش چشمگیر بودجه فرهنگی در لایحه بودجه سال آینده خبر از یک اتفاق خارق العاده و عجیب در برخورد با نهادهای فرهنگی داد و آن اینکه جدول شماره ۱۷ به عنوان ردیف بودجه نهادهای انقلابی به پیشنهاد حامیان دولت حذف شد!

 

به گزارش انتخابات رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که چه جریانی به دنبال حذف این ردیف بودجه بودند گفت: نمایندگانی که به دولت نزدیک هستند پیگیر این کار هستند.

 

وی افزود: ما نگران این نوع نگاه به مقوله های فرهنگی هستیم.

 

پژمانفر همچنین در واکنش به انتصاب افراد حاشیه دار در وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و همچنین مجوز کنسرت به امثال حسین زمان خواننده حامی فتنه در نزدیک ایام الله ۹ دی افزود: وزیر ارشاد نباید برخلاف آنچه در روز رای گیری از مجلس قول داده بود عمل نماید، آقای وزیر نباید اجازه دهد فتنه گران به او نزدیک شوند، ما به شدت نگران این مساله هستیم.

 

وی با اشاره به ناکارآمدی اقتصادی دولت در عمل به وعده های خود گفت: تحرکات دولت شائبه ها در مورد برنامه ریزی منسجم برای ایجاد دوقطبی فرهنگی در کشور را افزایش می‌دهد تا با اینکار مطالبه‌های اقتصادی به حاشیه برود.

 

گفتنی است دولت و حامیان آن در حالی به سخت گیری در بودجه‌دهی به نهادهای فرهنگی و انقلابی مشغول هستند که بودجه نهاد ریاست جمهوری بیش از سه برابر شده است.

 

لازم به ذکر است وزیر فعلی فرهنگ وارشاداسلامی که به تازگی بر این کرسی تکیه زده، در جلسات رأی اعتماد به لزوم مرزبندی با جریان فتنه اشاره کرده بود اما شواهد و قراین بسیار نشان میدهد آنچه در حال رخ دادن است سناریوی فرهنگی جهت دوقطبی سازی و فراموشی ناکارآمدی ها در حوزه سیاست خارجی و اقتصاد است.

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است