خانه » سیاست داخلی ایران » در سالگرد توافق؛ جلسات کمیسیون ویژه برجام را از تلویزیون بازپخش کنید

در سالگرد توافق؛ جلسات کمیسیون ویژه برجام را از تلویزیون بازپخش کنید

گروه سیاسی – انتخابات، در بخشی از این نامه آمده است:‌ حال پس از گذشت یکسال از توافق، و پس از گذشت چندین ماه از اجرایی شدن تعهدات ایران و به دنبال آن بی توجهی غرب نسبت به توافق انجام شده، خواهشمندیم جهت تنویر افکار عمومی در رابطه با مسئله برجام و نتایج آن، پخش تمام جلسات کمیسیون ویژه برجام  را در دستور کار رسانه ی ملی، قرار دهید.

 

به گزارش انتخابات، متن این بیانیه بدین شرح است:

 

به نام حق

 

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران؛


جناب آقای دکتر علی عسگری؛


با سلام،

 

در ابتدا انتصاب حضرتعالی را به ریاست سازمان صدا و سیما تبریک عرض می کنیم و توفیق روزافزون شما را در این عرصه، آرزومندیم.

 

اکنون که در آستانه ی اولین سالگرد توافق صورت گرفته میان کشورمان و اعضای گروه ۵+۱ با عنوان« برنامه ی جامع اقدام مشترک» یا «برجام» هستیم به نمایندگی جمعی از بدنه دانشجویی کشورمان در قدیمی ترین قطب و کانون حقوق و علوم سیاسی ایران نکاتی چند را به استحضارتان می‌رسانیم:

 

از آغاز انعقاد توافق برجام نظرات گوناگونی پیرامون متن توافق در فضای سیاسی کشور مطرح گردید. کارشناسان مسائل سیاسی و اقتصادی، نقدهای مستدلی را بر متن توافق،خطاب به تیم مذاکره کننده،بیان می کردند اما علی رغم مطرح کردن انتقادها به ابهامات متن برجام از سوی منتقدین، گاهی حامیان برجام با تندی و برچسب زدن های گوناگون منتقدین را وادار به سکوت می کردند.

 

در چنین فضایی، رهبر انقلاب درخواست خود را مبنی بر برقراری فضایی آرام در جهت بیان نظرات دو طرف پیرامون توافق برجام مطرح نمودند،که خوشبختانه با واکنش مثبت رییس سابق سازمان صدا و سیما مواجه شد و در آن زمان، شاهد چندین برنامه گفتگو در باب نقد برجام بودیم و علاوه بر آن جلساتی با عنوان کمیسیون ویژه برجام با هدف بررسی این پرونده نیز از صدا و سیما پخش گردید.

 

اما با وجود بدعهدی های مکرر طرف مکار غربی و اثبات حقانیت بخشی از انتقادهای وارد به متن برجام، متاسفانه از آغاز ریاست حضرتعالی تاکنون، هیچ گونه تریبونی به منتقدین این توافق داده نشده است و آغاز ریاست شما،با پایان حضور منتقدین در رسانه، همراه گشت.

 

حال پس از گذشت یکسال از توافق، و پس از گذشت چندین ماه از اجرایی شدن تعهدات ایران و به دنبال آن بی توجهی غرب نسبت به توافق انجام شده، خواهشمندیم جهت تنویر افکار عمومی در رابطه با مسئله برجام و نتایج آن، پخش تمام جلسات کمیسیون ویژه برجام  را در دستور کار رسانه ی ملی، قرار دهید.

 

همچنین ساخت سری برنامه هایی با موضوع تبیین برجام را از حضرتعالی خواستاریم تا با توجه به تجربیات بعد از اجرای برجام، مشخص گردد کدام استدلال در باب آینده برجام صحیح بوده است.

 

در آخر، پیروزی و موفقیت روزافزون حضرتعالی را از خداوند متعال، مسألت داریم.

 

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است