خانه » سیاست داخلی ایران » جریان روشنفکری سکولار به دنبال تغییر نظام معنایی ماست/ تا سطح تحلیل مردم ارتقاء پیدا نکند براى عوام‌فریبان همیشه فرصت هست

جریان روشنفکری سکولار به دنبال تغییر نظام معنایی ماست/ تا سطح تحلیل مردم ارتقاء پیدا نکند براى عوام‌فریبان همیشه فرصت هست

گروه سیاسی – انتخابات: یک فعال فرهنگی با بیان اینکه جریان روشنفکری سکولار به دنبال تغییر نظام معنای ماست گفت: در این تغییر و تحریف، انقلاب اسلامی از جبهه حق به یک کشور در کنار سایر اقمار نظام تک قطبی فروکاسته می شود و آمریکا هم از شیطان بزرگ به یک شریک سیاسی تبدیل می شود.

 

به گزارش انتخابات، دکتر وحید یامین پور که در جمعی از روحانیون در مسجد امام حسن عسکری علیه‌السلام شهرک پردیسان قم سخنرانی می کرد ضمن تأکید بر این مطلب که عموم متدینین و نیروهای انقلابی از وضعیتی که دولت بوجود آورده است، بسیار ناراضی‌اند اظهار داشت: برخی می گویند چرا شورای نگهبان چنین افرادی را تایید صلاحیت کرده که حالا کشور را به لبه پرتگاه ببرند؟ برخی هم فکر می کنند چاره کار برخورد امنیتی با برخی افراد است. برخی هم در جستجوی گزینه ای برای انتخابات سال بعد هستند. اما چاره کار در تبیین و روشنگری است. نظام ما مردمسالار است و دست آخر این مردم اند که انتخاب می کنند.

 

وی ادامه داد: تا سطح تحلیل مردم ارتقاء پیدا نکند براى عوام‌فریبان همیشه فرصت هست. رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند بالا بردن سطح تحلیل سیاسی مردم، خودش یک کار فرهنگی مهم است و اخیراً هم از تعبیر “جهاد کبیر” استفاده کردند.

 

این فعال فرهنگی با بیان اینکه «جریان روشنفکری سکولار به دنبال تغییر نظام معنایی ماست و در این تغییر و تحریف، انقلاب اسلامی از جبهه حق به یک کشور در کنار سایر اقمار نظام تک قطبی فروکاسته می شود و آمریکا هم از شیطان بزرگ به یک شریک سیاسی تبدیل می شود» یادآور شد: رییس جمهور ما براى کسی که رأس نظام طاغوت است از تعابیری چون “باهوش” و “با ادب” استفاده می کند! این بدترین مصداق نفوذ است. نفوذ ضرورتاً بواسطه جاسوس‌های شناسنامه‌دار اتفاق نمی افتد. امام فرمودند گاهی حرف دشمن با چند واسطه با زبان خودی ها بیان می شود.

 

وی تأکید کرد: تغییر نظام معنایی و تقدس زدایی از انقلاب و ایجاد تقابلهای عمدی با گفتمان رهبری از جمله برنامه های جریان نفوذ است. 

 

یامین‌پور با بیان این مطلب که طرح آمریکا پس از جنگ دوم جهانی این بود که به روشنفکران و نخبگان کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اسلامی بورس تحصیلی اعطا کند ادامه داد: استدلال آنها این بود که این افراد بزودی جزو تصمیم گیران و حاکمان این کشورها خواهند بود و چون بواسطه حضور طولانی مدت در آمریکا با زبان و ارزش های آمریکایی آشنا شده اند، در تعاملات سیاسی و بین المللی منافع آمریکا را تامین خواهند کرد.

 

وی گفت: نظام سلطه از طریق تغییر مصرف فرهنگی، سبک زندگی را تغییر می دهد و از طریق سبک زندگی، بینش ها و نگرش ها را تغییر دهد.

 

یامین پور در پایان خاطرنشان کرد: آخرین رهبران شوروی گفته بودند فروپاشی بلوک شرق بیش از همه نتیجه افتتاح مک دونالد در مسکو بود. مک دونالد یک استعاره است؛ استعاره از تغییر نگرش بواسطه ی تغییر مصرف فرهنگی. 

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است