خانه » سیاست داخلی ایران » چرا اشک تمساح اصلاح طلبان برای مرجعیت باورکردنی نیست؟/ مروری بر کارنامه مفتضح اصلاح طلبان در هتک حرمت علما و مراجع تقلید

چرا اشک تمساح اصلاح طلبان برای مرجعیت باورکردنی نیست؟/ مروری بر کارنامه مفتضح اصلاح طلبان در هتک حرمت علما و مراجع تقلید

چه کسانی بودند که در هر موضوعی چون سند۲۰۳۰، FATF, وارد شدن زنان به ورزشگاه ها، کنسرت، بانکداری ربوی و مسائلی از این قبیل مراجع را به سخره گرفته و آن ها را بی اطلاع می خواندند؟

خنده دار است که یک فرد معلوم الحالی چون محمود صادقی که در واکنش به اعلام نظر مخالف آیت الله العظمی مکارم شیرازی مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه ها ، بدترین دروغ ها و تهمت ها را به این مرجع تقلید شیعه روا داشت، امروز از جایگاه و شأن مرجعیت سخن بگوید.

 

چرا دلواپسان جایگاه و شان مرجعیت پس از تهمت ها و دروغ بستن های محمود صادقی نسبت به آیت الله مکارم شیرازی هیچ واکنشی از خود نشان ندادند؟

چرا زمانی که هاشم آغاجری تقلید را از جمله شئون میمون خوانده بود همفکران و هم جناحی هایش نگران جایگاه مرجعیت تشیع نشدند؟ همچنین چرا آن زمان که اکبر گنجی از به موزه رفتن اندیشه های امام خمینی(ره) سخن به میان آورد و عبدالکریم سروش امام را سرکوبگر مخالفان خود خواند نگرانی از جایگاه مرجعیت تشیع  وجود نداشت؟
 

همه این قرائن و شواهد که در کنار هم قرار می گیرد نشان می دهد که عده ای در این میان دلسوز جایگاه مرجعیت نیستند چرا که خود ید طولایی در توهین و بی توجهی به جایگاه مرجعیت دارند بلکه همه این ها تلاشی برای کاسبی سیاسی و مظلوم نمایی جناحی است. افزون بر آن، کارنامه بعضی از افراد آنقدر آلوده است که اذهان مخاطبان مطالبات و سطح دغدغه آن هارا تنها در دفاع از کنسرت ، وارد شدن زنان به ورزشگاه ها و  احقاق حق دختران خیابان انقلاب و مسائلی از این قبیل تصور می کند نه دفاع و دلسوزی برای جایگاه مرجعیت تشیع.

آیت الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم ضمن اشاره به همین موضوع گفت:

از دیرزمان و از اوایل اسلام تاکنون همیشه سلسله مکاتبات و تبادل نظرها بوده و این طبیعی است که علما نسبت به یکدیگر گاهی انتقادات و نصایحی داشته اند. این نامه نگاری ها امری طبیعی و معمولی است ولی به نظر می رسد عده ای می خواهند این مساله را جنجالی و از آن سوء استفاده کنند. آیت الله یزدی خیلی مودبانه و با رعایت مقام حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی نامه را نوشته است.

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است