خانه » سیاست داخلی ایران » رنج نامه ۱۰۰ تن از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی به رئیس فرقه بهار/ آقای احمدی‌نژاد! چرا مردم باید تاوان رفیق بازی های شما را بدهند؟

رنج نامه ۱۰۰ تن از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی به رئیس فرقه بهار/ آقای احمدی‌نژاد! چرا مردم باید تاوان رفیق بازی های شما را بدهند؟

گروه سیاسی-انتخابات: لجن پراکنی‌های رئیس و برخی اعضای فرقه بهار در هفته‌های گذشته واکنش دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی را به دنبال داشت. در همین راستا صد نفر از دانشجویان رنج‌نامه‌ای خطاب به رببس جمهور سابق منتشر کردند.

 

به گزارش انتخابات متن این رنج‌نامه به شرج زیر می‌باشد:

 

 

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر احمدی نژاد، رئیس جنبش سبز بهار

با سلام  و احترام

 

از آنجایی که این روزها به دلیل محکومیت و حبس آقای بقایی، شدیدا مشغول نامه نگاری های سرگشاده به رهبر فرزانه انقلاب هستید -حال چه به نام خودتان و چه از زبان امضا کنندگان متن های تان- برخی مطالب و سوالات خویش را صریحا با جنابعالی در میان میگذاریم و انتظار پاسخی صریح و روشن داریم.

 

۱٫ از آنجایی که اصرار و پافشاری جنابعالی بر بیگناهی یاران تان مسبوق به سابقه است، به عنوان اولین مطلب عرض می گردد که شما همین نوع تعصبات را نیز عینا نسبت به معاون اول تان داشتید، آنچنان که دست درازی به «کابینه» را «خط قرمز» خود نامیدید، اما پس از اثبات جرایم محمد رضا رحیمی، در پیامی عمومی، مفاسد مالی وی را بی ربط به خود قلمداد نمودید تا جایی که رحیمی نیز متقابلا از شما برائت جست و خود را باخته رفاقت با شما خواند.

 

سوال این است که تفاوت غائله بقایی با رحیمی دقیقا چیست و چرا مردم باید تاوان رفیق بازی های شما را بدهند؟

 

۲٫ فارغ از مطالبی که برخی مسئولان ارشد قضایی در زد و خوردهای رسانه ای طرفینی به شما و جناب بقایی نسبت داده اند، شما و آقای بقایی نیز در کذب گویی کم نگذاشته اید. با این حال در اقدامی هوشمندانه، هیاهوی سیاسی و رسانه ای خود را صرفا بر خلاف گویی های آقایان متمرکز و همان را ملاک حقانیت خویش، بطلان رأی و فساد کلیت قوه قضائیه قرار داده و مثل همیشه دو قطبی خیر و شر و حق و باطل پدید آورده اید؛ چیزی که حقیقتا باید گفت استاد آنید.

 

با این مدخل، سوال مشخص ما این است که با ادعاهای دروغ جنابعالی و آقای بقایی از جمله در خصوص شخصی بودن ۶۳ حساب قوه قضائیه و ادعای دریافت سکه توسط جمعی از مسئولان از جمله جناب رئیسی و گاف و جعل تاریخی «مسئول وقت»، چه باید کرد؟

 

۳٫ در همین خصوص و بنابر تجربه مذکور در اتهام به همه برای رهاندن خود، به نظر می رسد که به قاعده «الغریق یتشبث بکل حشیش» این بار پای قاسم سلیمانی را وسط کشیده اید. فارغ از اینکه آقای بقایی در لایحه دفاعیه خود به دریافت وجه در روز آخر استقرار دولت دهم اذعان نموده اند، واضح است که سپاه قدس به دلیل نوع و ماهیت اقداماتش، نمی خواهد و نمی تواند موضوع را علنی، و سند و رسیدی ارائه نماید. در شرایطی که جان و جسم مجروح و محبوس رهبران شیعه شمال آفریقا در خطر است و خون یاران و فرزندان این چهره های انقلابی مثل آب خوردن ریخته شده، آیا انتظار دارید سپاه قدس فرضا رسید تحویل وجهی که قرار بوده توسط دولت وقت به لایه های دفاعی منطقه ای ایران تحویل شود را علنی نماید؟! چرا مهر ورزی شما انقدر بگیرنگیر دارد و چنین بی پروا با جان سر شبکه های برون مرزی جمهوری اسلامی بازی می کنید؟

 

۴٫ آقای بقایی پس از آزادی از بازداشت نخست، در بیانی که شدیدا بوی فرقه گری می داد، اظهار داشت «والله والله والله اگر آقای احمدی نژاد به من بگوید بمیر، فقط می گویم چگونه؟». اگر اظهارات منحرفانه وی که حرام کبیر خودکشی را به امر شما برای خود واجب می داند، کذب و غلو محض است، که با حداقل بهره هوشی هم می توان دریافت دوستان بهاری تان سال ها است چه دامی برای تان پهن کرده اند. اگر هم واقعا معتقدید آن فرد، صادقانه و البته منحرفانه شما را شریعت خویش و ملاک حلال و حرام می داند، بسم الله! اینک توپ در زمین شماست. به جای تقسیم کاری که برای مظلوم نمایی خود و مقصر‌ انگاری عالم و آدم، یک سوی آن را اعتصاب غذا قرار داده اید و سوی دیگرش را نامه نگاری، کافی است برای نجات جان رفیق تان به وی امر کنید اعتصاب غذایش را پایان دهد.

 

۵٫ از آنجایی که غیرعلنی بودن دادگاه آقای بقایی را بهانه ای برای تخطئه حکم قرار داده اید، سوالاتی نیز در این خصوص از محضرتان داریم، از جمله اینکه اولا این به قول شما بی اعتباری، فقط مشمول آقای بقایی است یا تمام دادرسی های غیرعلنی محکومینی چون مهدی هاشمی را نیز شامل می شود، اگر پاسخ تان مورد اخیر است، جسارتا چرا جز برای حلقه بسته اطرافیان تان فریاد عدالت خواهی سر نداده اید؟ ثانیا قانون اختیار علنی بودن را به چه کسی داده است و آیا قانون ملاک است یا خواست جنابعالی؟ ثالثا آیا حکمت علنی بودن دادرسی چیزی جز این است که افکار عمومی نیز از محتوا و جریان دادرسی مطلع گردند؟ در این خصوص و تاکنون آیا موردی بوده که شما و یا آقای بقایی بخواهید به مردم گفته بشود و مکررا از مجاری رسانه ای خارج دادگاه علنا نگفته باشید؟!

 

۶٫ از آنجایی که قوه قضائیه را در کلیت ناکارآمد و ناسالم برشمرده اید، چرا بارها در مقام شاکی از همین مجرا از افراد حقیقی و حقوقی بسیاری شکایت نموده اید و جالب آنکه به نفع خویش و علیه متشاکیان نیز به دفعات حکم گرفته اید. عجیب نیست حال که تخلفات اصحاب شما موضوع رأی دادگاه قرار گرفته، قوه قضائیه -با تمام ایرادات و اشکالاتش- به ناگاه «نامشروع» قلمداد گشته؟

 

۷٫ از آنجایی که اعتصاب غذای آقای بقایی را -به فرض صحت چنین خبری- اماره و سندی بر «حقانیت» وی قرار داده اید، این سوال مطرح است که آیا هر به خطر انداختن جانی بیانگر حقانیت فرد است؟ در این خصوص، به عنوان نمونه نظر جنابعالی در مورد اقدام به خودسوزی عناصر محارب سازمان تروریستی مجاهدین خلق در اعتراض به بازداشت سرکرده فرقه در فرانسه و دستگیری وی توسط پلیس این کشور چیست؟ و آیا آن مورد و موارد مشابه را نیز مشمول حقانیت و مظلومیت فرد بازداشتی می دانید یا خیر؟

 

۸٫ از آنجایی که همگام با دشمنان قسم خورده ملت، انتخابات را در ایران «مهندسی شده» نام نهاده اید، سوال ما این است که چگونه نهاد انتخابات را در حالیکه خود جنابعالی دو دوره به واسطه آن رببس جمهور شده اید، زیر سوال می برید؟ آیا آتش کینه ورزی و انتقام جویی آنقدر در وجود شما زبانه کشیده که به قیمت ضربه زدن به طرف مقابل، حتی حاضرید مشروعیت خود را نیز زیر سوال ببرید؟

 

۹٫ از آنجایی که هر روز بیش از پیش ادبیات جنابعالی به اپوزوسیون نظام شباهت پیدا می کند و حتی گاهی مواقع افتخار ربودن گوی سبقت از دیگران و همراهی و تشویق رسانه های معاند را نیز نصیب خود کرده اید، حقیقتا این سوال مطرح است که اگر قرار بود همین مواضع را اینک از زبان شما بشنویم، اساسا آن همه جنجال و هیاهو و دوقطبی سازی هایی که منجر به پیروزی انتخاباتی شما شد برای چه بود؟ به قول حضرتعالی «خب همان ها بودند دیگر»! متاسفانه رفتار و گفتار متعارض جنابعالی، این گزاره را در اذهان تثبیت کرده که از نظر شما کارکرد و ساختار نظام تا جایی مشروعیت دارد که بتوانید از نردبان قدرت بالا روید.

 

۱۰٫ گرچه انذارهای به ظاهر خیرخواهانه نسبت به آینده کشور و ارائه راه حل، ترجیع بند مکتوبات و سخنان شما را رقم زده، اما متاسفیم از اینکه اعلام می داریم به واسطه رفتارهای خودخواهانه و خلاف قانون جنابعالی که تداعی کننده قبیله گرایی حاد سیاسی است، شما خود به بخشی از مشکل تبدیل شده اید.

 

و در آخر خون دل خود از تحرکات شما را با فرازی از کلام نورانی امام عزیزمان خطاب به قائم مقام رهبری پایان می بخشیم که «تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام».

والسلام علی من اتبع الهدی

 

دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی، ۱۹ فروردین ۱۳۹۷

 

* نام و مشخصات ۱۰۰ نفر امضا کنندگان اول، در ادامه ارائه شده است. لیست های تکمیلی اسامی، متعاقبا منتشر خواهد شد.

 

۱- سجاد صدیقی، دکتری سنجش و اندازه گیری، وروری ۹۴

۲- سید سعید ابطحی، ارشد روزنامه‌نگاری، وارد شدنی 96

۳- سید محمد علی مسیبی، ارشد مدیریت دولتی، وارد شدنی ۹۵

۴- محمد صادق علوی، ارشد مطالعات منطقه‌ای، وارد شدنی ۹۶

۵- امیر حسین رفعتی، کارشناسی علوم اقتصادی، وارد شدنی ۹۲، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶- مجتبی محمودی، ارشد مطالعات آمریکا، وارد شدنی ۹۶

۷- سعید بابایی، ارشد علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۴ ، بسیجی فعال

۸- سیدحسین سیده، ارشد برنامه ریزی شهری، وارد شدنی ۹۴

۹- حمزه پالیک، ارشد اقتصاد و تجارت الکترونیک، وارد شدنی ۹۵، سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۱۰- مجتبی محمودی، ارشد مطالعات آمریکا، وارد شدنی ۹۶

۱۱- مصطفی یوسفی، ارشد بانکداری اسلامی، وارد شدنی ۹۶، بسیجی فعال، عضو شورای مرکزی کانون قرآن و عترت

۱۲- مرضیه بیرقی، ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل، وارد شدنی ۹۶

۱۳- شادی صاحب دیوانی، ارشد مدیریت بازرگانی،  وارد شدنی ۹۶

۱۴- سید مهرداد نظری، ارشد مدد کاری، وارد شدنی ۹۶

۱۵- سید مهدی طالبی، ارشد مطالعات خاورمیانه، وارد شدنی ۹۶، دبیر سیاسی اسبق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد

۱۶- محمد تقی زاده، ارشد مطالعات آمریکا، وارد شدنی ۹۶

۱۷- پوریا معما، ارشد مدیریت رسانه، ۹۵

۱۸- محمد علی رحیمی نژاد، ارشد رشته روابط بین الملل، وارد شدنی ۹۶

۱۹- عباس قدیری، ارشد بانکداری اسلامی، وارد شدنی ۹۴

۲۰- مجتبی توانچه، ارشد مطالعات منطقه ای، وارد شدنی ۹۶

۲۱- مهدی خان محمدی، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۵

۲۲- سینا ربیعی، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۴، دبیر کانون قرآن و عترت

۲۳- فرزانه ملا، کارشناسی اقتصاد نظری، وارد شدنی ۹۲

۲۴- احمد قدیری، دکتری حقوق بین الملل، وارد شدنی ۹۵

۲۵- مریم الیاسی، فارغ التحصیل کارشناسی ادبیات فارسی دانشگاه علامه و دانشجوی دکتری ادبیات فارسی دانشگاه علوم تحقیقات، وارد شدنی ۹۵

۲۶- محمد محمدی، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۴، عضو انجمن اسلامی و فعال دانشجویی

۲۷- نوید سرادار، کارشناسی تاریخ، وارد شدنی ۹٦، فعال دانشجویی و خبرنگار

۲۸- محمد لكزی، كارشناسی فلسفه، وارد شدنی ۹۳، مسئول سابق پایگاه بسیج دانشکده ادبیات و الهیات

۲۹- محمد احسان رجبی ثانی، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی ۹۵، بسیجی فعال

۳۰- سیده زینب مصطفوی، کارشناسی روزنامه نگاری، ۹۵، فعال دانشجویی و عضو کانون مهدویت

۳۱- محمد‌هاشم نوری، کارشناسی علوم اجتماعی، ۹۳

۳۲- محمد مردانی، کارشناسی مددکاری ۹۶

۳۳- علی کیان، کارشناسی الهیات، وارد شدنی ۹۲

۳۴- حمیدرضا میررکنی بنادکی، کارشناسی فلسفه، وارد شدنی ۹۳، مسئول پایگاه بسیج دانشکده ادبیات و الهیات

۳۵- محمد حائری فرد، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی ۹۵،  عضو شورای مرکزی کانون قرآن و عترت

۳۶- علی فیروزی، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی۹۵، مسئول دفتر فرماندهی پایگاه بسیج دانشکده ادبیات و الهیات

۳۷- محسن رضایی، کارشناسی علوم قرآن وحدیث، وارد شدنی ۹۶

عضو شورای مرکزی و دبیر آموزش اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

۳۸- زهرا باقری، کارشناسی مترجمی زبان عربی، وارد شدنی ۹۴

۳۹- مهدی شاه محمدی، کارشناسی علوم اجتماعی، وارد شدنی سال ۹۳، مسئول پایگاه بسیج دانشکده علوم اجتماعی

۴۰- امیرحسین رضائی، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی ۹۵

۴۱- سید محمد على طیب، كارشناسى علوم قرآن و حدیث، وارد شدنى ٩٥ 

۴۲- عادل قدمائی، کارشناسی مدیریت، وارد شدنی ۹۳ ، فعال دانشجویی و مسئول اسبق معاونت علمی حوزه بسیج دانشگاه علامه طباطبائی(ره)

۴۳- محمد امین روستائی، کارشناسی مددکاری اجتماعی، وارد شدنی ۹۳

۴۴- امیرحسین طیبی فرد، کارشناسی علوم ارتباطات، وارد شدنی ۹۵

۴۵- سجاد فخرایی، کارشناسی علوم ارتباطات، وارد شدنی ۹۲، بسیجی فعال

۴۶- مهدی زمانیان، کارشناسی علوم قرآن حدیث، وارد شدنی ۹۵

۴۷- محمد غلامیان درزی نقیبی، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۵

۴۸- سید مسعود آهنچی، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۳

۴۹- امیر حسین بهزادی، کارشناسی آمار و کاربردها، دبیر دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۰- رئوفه کیانی، کارشناسی آمار و کاربردها، مسئول واحد خواهران دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۱- فاطمه عرب سرخی، کارشناسی علوم‌ اقتصادی، دبیر عقیدتی و فرهنگی دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۲- عرفان سعادتی‌فر، کارشناسی آمار و کاربردها، دبیر سیاسی و اجتماعی دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۳- مژده فرمانی، کارشناسی آمار و کاربردها، دبیر تبلیغات و انتشارات دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۴- فائقه محبی، کارشناسی آمار و کاربردها، دبیر تشکیلات و پذیرش دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۵- علی مسعودی، کارشناسی علوم اقتصادی، دبیر مالی و تدارکات دانشکده اقتصاد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۶- مائده پرنده، کارشناسی آمار و کاربردها، عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۷- زهرا برزکار، کارشناسی آمار و کاربردها، عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۵۸- ایمان کرمی، کارشناسی علوم اجتماعی، وارد شدنی ۹۵ ، جانشین مسئول حوزه بسیج دانشگاه علامه طباطبائی(ره)

۵۹- پرهام نورخلج، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۵

۶۰- طادی، کارشناسی آمار و کاربردها، فعال بسیج دانشجویی

۶۱- فاطمه قصری، کارشناسی آمار و کاربردها، عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶۲- سید علی میری، کارشناسی علوم اقتصادی، عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶۳- علی قندی، کارشناسی علوم اقتصادی، عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶۴- یاسین ذکانی، کارشناسی حقوق و علوم سیاسی، دبیر دانشکده حقوق و علوم سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶۵- امیر حسین صادقی‌زاده، کارشناسی علوم اقتصادی، عضو شورای دانشکده اقتصاد هیئت اصحاب عاشورایی

۶۶- محسن بیگی، کارشناسی علوم اقتصادی، عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶۷- محمد حسین حقانی، کارشناسی آمار و کاربردها، عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۶۸- حسین ایمانی، کارشناسی علوم سیاسی

۶۹- محمود اله یاری بیک، کارشناسی علوم ارتباطات، وارد شدنی ۹۳، هئیت موسس انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه

۷۰- یزدان باش قشلاقی، کارشناسی مددکاری اجتماعی، وارد شدنی ۹۶

۷۱- علی پرورده، کارشناسی برنامه‌ریزی اجتماعی، وارد شدنی ۹۴، بسیجی فعال و مسئول سابق نیروی انسانی حوزه بسیج دانشگاه علامه طباطبائی(ره)

۷۲- امید حسنی درآبادی، کارشناسی پژوهشگری علوم اجتماعی، وارد شدنی ۹۳

۷۳- مهتاب گلی، کارشناسی مدیریت بازرگانی، وارد شدنی ۹۴

۷۴- مژده فرمانی، کارشناسی آمار، وارد شدنی ۹۶

۷۵- زهرا اسماعیلی، كارشناسی مدیریت صنعتی، وارد شدنی٩٣

۷۶- فاطمه کربلایی، مدیریت دولتی، وارد شدنی ۹۲

۷۷- مهسا دست پیش، کارشناسی مدیریت بازرگانی، وارد شدنی ۹۳

۷۸- محمود اللهیاری، کارشناسی علوم ارتباطات، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

۷۹- محمدجواد خوشنام، کارشناسی علوم‌سیاسی، وارد شدنی 93، دبیر سابق انجمن  علوم سیاسی دانشگاه علامه

۸۰- سید احمد سعیدی، کارشناسی تعاون و رفاه، وارد شدنی ۹۵

۸۱- ریحانه پناهی، کارشناسی علوم سیاسی، وارد شدنی ۹۵

۸۲- نفیسه بهمنی، کارشناسی مدیریت بازرگانی، وارد شدنی ۹۳

۸۳- خانم آقایی، کارشناسی زبان و ادبیات عربی، وارد شدنی ۹۴

۸۴- خانم فتح‌الله‌پور، کارشناسی زبان و ادبیات‌عربی، وارد شدنی ۹۴

۸۵- خانم رستگار، کارشناسی مترجمی زبان‌عربی، وارد شدنی ۹۵

۸۶- خانم نقدی، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی ۹۴

۸۷- خانم فلاح علیپور، کارشناسی زبان و ادبیات‌عربی، وارد شدنی ۹۴

۸۸- خانم جنبشی، کارشناسی علوم قرآن حدیث، وارد شدنی ۹۴

۸۹- خانم انیسی، کارشناسی مترجمی زبان عربی، وارد شدنی ۹۵

۹۰- خانم قاضی میرسعید، کارشناسی علوم قرآن حدیث، وارد شدنی ۹۴

۹۱- خانم منصوراکبری، کارشناسی زبان‌ و ادبیات‌عربی، وارد شدنی۹۴

۹۲- خانم قیاسی، کارشناسی زبان و ادبیات‌عربی، وارد شدنی۹۴

۹۳- بشرا نودهی، کارشناسی مدیریت بازرگانی، وارد شدنی ۹۲

۹۴- علی عسگری، کارشناسی علوم ارتباطات، وارد شدنی ۹۲

۹۵- علیرضا اشتری رکن آبادی، کارشناسی حقوق، وارد شدنی ۹۴

۹۶- زهرا علیمرادیان، کارشناسی حسابداری، وارد شدنی ۹۴

۹۷- حدیث ظروفچی، کارشناسی اقتصاد کشاورزی، وارد شدنی ۹۳

۹۸- زهرا طاها، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی ۹۵

۹۹- میثم سعیدی، کارشناسی روابط عمومی، وارد شدنی ۹۵، بسیجی فعال

۱۰۰- زهرا محمد زمانی، کارشناسی علوم قرآن و حدیث، وارد شدنی ۹۵

 

برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است